NEMOSTAV - stavební firma Říčany

Okna, dveře

Okna, dveře

Zajišťujeme dodávku a montáž:

Plastových oken a dveří z německých profilů REHAU.                                        

Požadavky architekta a stavebníka na okna jsou tak rozdílné jako objekty, na kterých se okna používají. Kdo se dnes chce stát kompetentním partnerem, nesmí zůstat dlužen odpověď na žádnou otázku. REHAU proto nabízí řešení pro všechny případy, od systémů pro standardní okna až po certifikované systémy profilů pro okna do pasivních domů.

Okna pro nás vyrábí zavedený český výrobce a díky dlouhodobým odběrům můžeme našim zákazníkům nabídnout okna za velmi výhodných podmínek.


Dřevěných eurooken.

Výchozím materiálem pro výrobu eurooken je normovaný lepený třívrstvý hranol IV68 a IV78 z dřevin: smrk - SM, borovice - BO, dub - DB a meranti - ME. Hranol může být v provedení s krycími venkovními lamelami nenapojovanými nebo napojovanými na tzv. cink. Ve všech těchto variantách je zabezepečena pevnost hranolu, nicméně z estetických důvodů se napojovaný hranol používá hlavně pod krycí nátěry nebo tmavší lazury.


Samonosných vjezdových bran.

Samonosné posuvné brány dodáváme individuálně přímo na požadované rozměry dle stavebních otvorů. Brány jsou vyráběny z uzavřených tenkostěnných profilů o průřezu 40/40mm až 80/80 mm. Spodní část brány je osazena speciálním silnostěnným otevřeným “C“ profilem. Celá brána je tímto profilem vedena na soustavě uzavřených kuličkových ložisek, které jsou součástí vozíků, pevně ukotvených na zabetonované základové desce.  Konečný vzhled a výplně brány si každý zákazník volí individuálně ve formě dřeva, plastu a dalších kovových i kovaných okrasných prvků. Dle zadaných požadavků dodáme kompletní bránu včetně výplně a povrchové úpravy. úpravy.


Horizontálních a vertikálních žaluzií.

Horizontální žaluzie jsou většinou pro plastová okna, dřevěná okna, nebo eurookna. Horizontální žaluzie se skládá z lamel, které jsou uloženy v provazovém žebříčku tak, aby se při naklopení lamely navzájem překrývaly. Lamely mohou být perforované, otvory jsou vedeny textilní pásky a ty umožňují navíjení a spouštění lamel. Ovládání může být manuální (ovládá se řetízkem nebo tyčkou a provázkem) nebo elektrické. Jednoduchý mechanismus tvoří vodicí hřídel v horní liště žaluzie na kterou jsou navíjeny textilní pásky a na které jsou zavěšeny žebříčky nesoucí lamely. Žaluzie jsou vedeny pomocí napnutých silonů ukotvených v zasklívací liště okna, to zajistí žaluzii na svém místě i při otevřené ventilaci. Velmi rozšířený je systém ovládání žaluzie pevným řetízkem, který se jednoduše, ale chytře vymyšleným převodovým navíjením poskytuje pohodlné ovládání a prodlužuje životnost žaluzie. Ovládání tyčkou a provázkem s brzdou - naklápění se provádí otáčením tyčky a vytažení pomocí šňůry s brzdou.


Vertikální žaluzie jsou určeny pro atypická okna, kanceláře, velké plochy atd. Vertikální žaluzie se montují buď do překladu nad oknem nebo na strop. Do vodicí lišty se nasadí pruhy látky, které se spojí ovládacím řetízkem. Ovládání se provádí pomocí řetízku nebo šňůry. Textilie, z nichž jsou vertikální žaluzie vyráběny, jsou omyvatelné a nabízejí širokou paletu barev a vzorů. Jejich snadná instalace je velkou výhodou, nevýhodou může být prostor který tyto žaluzie zaberou.